Teraz jest 2014-07-25, 07:08

Jaki tani orbitrek? A moze coś innego?

Zastanawiasz się nad kupnem ? A może już masz ?
  • Autor
  • Wiadomość

Asiaaa

Jaki tani orbitrek? A moze coś innego?

Post2010-01-01, 17:49

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna jakiegoś sprzętu do ćwiczeń aerobowych w domu. Początkowo myślałam o rowerku stacjonarnym albo stepperze, ale z tego co czytałam na różnych forach orbitrek jest jednak dużo lepszy. Zależy mi na czymś do ćwiczenia codziennie, cel - utrata wagi. Niestety nie mam dużych funduszy - jakieś 400-450 zł to maks, jaki mogę wydać. Wiem, że za tę kasę dobrego sprzętu nie kupię, ale na Allegro jest sporo modeli w tym przedziale cenowym i mam nadzieję, że coś będzie ok...? Mogłabym prosić o polecenie czegoś? Zależy mi na tym, żeby nie był potwornie głośny (sąsiedzi! a czas na ćwiczenia będę miała wcześnie rano albo późnym wieczorem) i dosyć wytrzymały (mam troche ponad 100 kg :/// - ale chyba nie jest tak, że powyżej magicznej "maksymalnej wagi ćwiczącego" sprzęt się rozwala? poza tym mam nadzieję szybko zejść poniżej setki...). Niestety ze względów czasowo-dojazdowych obecnie odpada sport na świeżym powietrzu i siłownia :(.

Zakup jakiego sprzętu polecilibyście w tej sytuacji? Czy może coś innego?

Tilia_Cordata

-#orbiwoman

• Orbitrek: York x202
  • Zrzucił/a już: 0
  • Wzrost: 0
  • Początkowo: 0
  • Docelowo: 0
  • Pozostało tylko: 0

Post2010-01-01, 19:24

Ja bym na Twoim miejscu kupiła rowerek, są zdecydowanie tańsze od orbitreków a efekt będzie taki sam, pod warunkiem, że będziesz na nim systematycznie ćwiczyć. Ja dwa lata temu jeżdżąc codziennie 45-60 minut na rowerku (bardzo prymitywny model) schudłam 10 kg w 3 miesiące. Poza tym rower nie obciąża stawów, cały ciężar opiera się na siodełku. Jestem za rowerkiem bo za tą cenę można dostać już fajny model magnetyczny (cichutki) i który raczej nie rozleci się tak szybko. Co do maksymalnej wagi użytkownika orbitreka podchodzę z dystansem. Ja rozniosłam ważąc wtedy niewiele ponad 70kg sprzęt, który wytrzymuje prawdopodobnie wagę 120 kg. Ja wybrałabym rower. Jest mniej awaryjny.
Każdy z nas nosi w sobie piękno.
Cała sztuka polega na tym,
by umieć je odkryć.

Asiaaa

Post2010-01-01, 19:35

Dzięki za odp! Mówisz, że rezultaty takie same? Wydawało mi się, że jednak orbitrek powinien być bardziej skuteczny - więcej ruchu. No, i ćwiczenia jakby ciekawsze, bo nie siedzi się non-stop :). Ale teraz dałaś mi do myślenia... zastanowię się nad rowerem.

A co sądzisz o tym modelu:
http://allegro.pl/show_item.php?item=86 ... s%C5%82any.
To orbitrek, magnetyczny, niby bardzo cichy... ale wiadomo, nigdy nic nie wiadomo. Wolałabym kupić sprzęt używany niż nowy, ale kiepściutki... chociaż z drugiej strony używanego też strach... jakaś niezdecydowana jestem :((

Tilia_Cordata

-#orbiwoman

Post2010-01-01, 19:49

Ja osobiście bym go nie kupiła. Przy Twojej wadze obstawiałabym przy rowerku. Nie obciąża stawów. I wydaje się być mniej awaryjny. Co to za radość z ćwiczeń gdy coś ciągle stuka i puka. Ja miałam orbitreka, który szybko się rozleciał. Jak mi było żal wydanych pieniędzy. Potem żałowałam, że sprzedałam swój stary, wysłużony rowerek.
by umieć je odkryć.

Asiaaa

Post2010-01-01, 21:18

Przekonałaś mnie z tym rowerem :). A mogłabyś doradzić, na co zwrócic uwagę przy zakupie? Jak zajrzałam na Allegro, to wyszło na to, że rowerów do wyboru jest duuużo więcej niż orbitreków i już pojęcia nie mam, co miałabym wybrać :(((

Tilia_Cordata

-#orbiwoman

Post2010-01-02, 11:18

Na pewno na jakość wykonania, potem maksymalne obciążenie, serwis gwarancyjny. Gdzie masz zamiar kupić rower? A może warto podejść do jakiegoś sklepu, inaczej kupuje się na żywo. Ja swojego pierwszego orbitreka kupiłam na allegro i nigdy więcej. Kolejnego kupiłam już w sklepie i wszystko ok. Takich rzeczy lepiej nie kupować w ciemno. Warto popytać o serwis, na jakich warunkach udzielana jest gwarancja. Z tego co wiem to Body Sculpture udziela gwarancji "od drzwi do drzwi". tzn. kupujesz w necie i a razie awarii kontaktujesz się z serwisem a oni wysyłają kuriera, który odbiera sprzęt od Ciebie i to na swój koszt. Wysyłanie takiego sprzętu na własną rękę jest dość kłopotliwe, bo do małych nie należą i wiążą się z kosztami. Na pewno warto pytać, pytać, pytać. Kupować sprzęt znanej marki, aby w razie awarii nie było problemów z serwisem. Poprzeglądaj strony producentów sprzętu sportowego, zadzwoń, popytaj, na pewno coś doradzą. A najlepiej podejść do jakiegokolwiek sklepu (byle nie marketu) i zobaczyć to na żywo, wsiąść i sprawdzić. Nie kupować pochopnie pod wpływem impulsu.
by umieć je odkryć.

eapd

-#orbiwariatka

• Obrazy: 3
  • Orbitrek: THORHN 704
  • Zrzucił/a już: 32
  • Wzrost: 178
  • Początkowo: 103
  • Docelowo: 70
  • Pozostało tylko: 4

Post2010-01-04, 10:01

Mi doktorka zaleciła jazde na rowerku miałam problemy z krążeniem i zanim zoperowałam noge to troche pojeździłam ;więc kupiłam i zaczełam jeździć niesety efekty były żadne pomimo że ćwiczyłam regularnie a do tego właśnie kolana zaczeły mi wysiadać bo cały czas były przesilone natomiast reszta ciała nie pracowała i ciężko było mi osiągnąć odpowiedni puls , tak czy inaczej na swoje szczęście sie go pozbyłam i wpadłam na to forum kupiłam orbitrek i efekty ćwiczeń zaskoczyły nawet mnie samą bo tym razem już nie liczyłam na to że schudne chciałam bardziej poprawić kondycje bo była na poziomie zerowym wręcz efety 26 kg. mniej i żadnych problemów z kolanami i z żylakami mimo że jestem po operacji nogoi , więc może jednak dobrze przemyśl zanim coś kupisz i sprawdz w jakimś sklepie jak się czujesz na rowerku a jak na orbitreku sprawdz jak się ćwiczy na tym najtańszym a jak na tych droższych może jakieś raty ewentualnie wchodziły by w gre ja ci mówie że warto wziąść się za siebie i zainwestować w jakiś lepszy sprzęt może z tego tytułu zrezygnujesz z innych wydatków i oszczędzisz na czymś innym bo naprawde warto tak dla zdrowia samopoczucia i kondycji , trzymam kciuki za ciebie i powodzenia ci życzę w zakupie

Asiaaa

Post2010-01-05, 15:16

Niestety, raty obecnie nie wchodzą w grę, podobnie jak jednorazowy większy wydatek. Są szanse, że za pół roku - rok będę mogła kupić coś lepszego, ale chciałabym zacząć ćwiczyć już teraz. A za te pieniądze orbitrek będzie pewnie kiepski...

Jednocześnie kompletnie nie mam czasu na chodzenie teraz po sklepach sportowych i wypróbowywanie różnego sprzętu... wiem, co nagle to po diable, ale jak nie zamówię tego sprzętu teraz i nie zacznę od razu ćwiczyć, to wieki upłyną, zanim znowu się zmobilizuję... tak już mam.

Myślałam o zakupie na Allegro lub w jakimś sklepie internetowym (bo wysyłkowo byłoby najprościej), tylko nie chciałabym nadziać się na jakiś kompletny badziew. Mogłabym prosić o polecenie jakiegoś konkretnego modelu?

Dziękuję za rady i będę wdzięczna za więcej :)

Asiaaa

Tilia_Cordata

-#orbiwoman

Post2010-01-05, 21:00

Mnie się podoba nr 1 bo ma programy więc jazda na pewno nie będzie monotonna.
by umieć je odkryć.

Asiaaa

Post2010-01-05, 21:43

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, mnie też właśnie ten pierwszy najbardziej się podoba ze względu na te programy i to, że sprawia solidne wrażenie. Jest też prawie nowy. Nie mam jednak pojęcia, czy na coś jeszcze nie powinnam zwrócić uwagi... Czy wszystko jest OK? (Jakość, solidność, cena, wyposażenie - poza paskami przy pedałach, ale to można przyczepić...) Czy nie będę żałować braku gwarancji? (Z drugiej strony, z gwarancjami różnie bywa, a wysyłka roweru do naprawy to zwykle problem...) Czy sprawdzi się rower elektromagnetyczny? (Boję się trochę ew. awarii komputera.)

Podsumowując, zdecydowałabyś się na taki rower na moim miejscu? Nie chciałabym naciąć się na jakiś badziew, przepłacić czy z jakiegoś innego względu być niezadowolona... niecodziennie robi się takie zakupy :) a ja się kompletnie na tym nie znam :)

herejs1

Post2010-01-05, 22:56

Witam. Chcę kupić orbitreka tak do 400 zł ale nie bardzo wiem na co zwracać uwagę. Co sądzicie o orbitreku abarqs model AB28H??? http://allegro.pl/item870898777_orbitre ... _m_ce.html . Albo jaki byście zaproponowali w tej cenie? Proszę o pomoc

Asiaaa

Post2010-01-06, 03:08

Zdecydowałam się na tamten rower. Mam nadzieję, że będę zadowolona :)).

Thomas

-#orbiobibok man

• Obrazy: 40
  • Orbitrek: Kettler Rivo P
  • Zrzucił/a już: 10
  • Wzrost: 176
  • Początkowo: 85
  • Docelowo: 72
  • Pozostało tylko: 3

Post2010-01-06, 11:29

no ja tez bym nie stawiał na rowerku, fakt przy regularnych ćwiczeniach na pewną będą jakieś efekty, ale na pewno nie takie jak na orbim, z prostej przyczyny, na orbim pracują równie intensywnie górne partie ciała jak i dolne, gdy na rowerze tylko dolne

ale oczywiście wybór należy do Ciebie ;)

pzdr
Zastanawiasz się nad wyborem orbitreka ?? Być może TEN poradnik Ci pomoże. <czytaj>
Jeśli nadal nie wiesz jaki model wybrać, zapytaj TUTAJ

Zobacz też opinie na temat ORBITREKÓW

xsylkax

Post2010-01-06, 12:06

A ja jestem za orbitrekiem :) rowerek Ci się szybko znudzi, na pewno to jest takie monotonne :) a na orbitreku fajnie się jeździ i to się nie nudzi, wiem bo miałam, a poza tym na orbitreku więcej mięśni ćwiczy to jest oczywiste bo przecież tak jakby stoisz a nie siedzisz :) Radzę Ci jednak dozbierać trochę kasy i kupić lepszy orbitrek, bo kupisz teraz taki byle jaki, będzie hałasował i szybko się rozleci tak jak mi :) Pieniądze wyrzucone w błoto. Do czasu aż uzbierasz ćwicz sama w domu np brzuszki, to dużo daje, albo np kup sobie jakieś płyty z aerobikiem i ćwicz, to też dużo daje :)
Następna strona

Powrót do Orbitreki